Doğal Taş Rehberi

Akik Taşının Özellikleri ve Faydaları

Astroloji: Kova ve Koç burcu
Birincil Çakra: Boğaz Çakrası
Renk: Gri, Siyah, Kırmızımsı Kahverengi
Menşei: Meksika, Brezilya, Uruguay,
Ulaşılabilirlik: Yaygın
Mineral Sınıfı: Oksitler
Sertlik: Mohs değerine göre 6 – 7
Titreşim: 8 numara

Akik taşı, oldukça değişken bir görünüme sahiptir. Parlaklığı da değişkenlik gösterebilir. Renk aralığı; kırmızı ile kahverengi ve siyah ile gümüş arasında değişebilir. Görünüm olarak oldukça değişken olsa da, her zaman kırmızımsı bir çizgi oluşturur. Bu kırmızı çizgi, akik taşını tanımlamada en önemli ipucu olarak gösterilmektedir.
Manyetik bir taş değildir. Bununla birlikte, ortak bir mıknatısa çekilecek kadar manyetik içerir. Bu nedenle, uygun bir tanımlama yapmak için diğer özelliklerinin kontrol edilmesi gerekir.

Genel olarak dünyanın her yerinde bulunan bir mineral olsa da, değerli taş kaynakları biraz daha azdır. Amerika, Güney Afrika, Fas ve Brezilya’da çok sayıda kaliteli akik taşı üretilmektedir. İtalya’daki Elba Adası da bu değerli taşın klasik kaynaklarından biridir.

Fiziksel Şifa Özellikleri
Bu değerli taş, uzun bir süredir kana bağlı kalmasını sağlayan zengin bir geçmişe sahiptir. Kana bağlı kalması ve yüksek demir içeriği ile vücutta sağlıklı kan akışını sağlamak için en iyi taşlardan biri olarak gösterilmektedir.
• Kullanan kişiyi ruhsal açıdan ve strese karşı korur.
• İnsanları negatif enerjiden korur.
• Bazı cilt hastalıklarına olumlu etkisi vardır.
• Kullanan kişilerin ağrılarını azaltır.
• Mide ve bağırsak problemlerinde yardımcı olur.
Yüksek tansiyon, kan pıhtısı, ağrılı adet dönemleri ya da vücutta kan akışına bağlı herhangi bir sağlık sorunu varsa, ihtiyacınız olan taş akik olabilir. Bu değerli taş, dokuları en iyi durumda tutmak, besinlerin doğru şekilde emilmesini sağlamak ve vücutta detoks etkisi yaratmak için idealdir.

Bir cevap yazın